Az egész kacsa sütése nem életünk kihívása, egy megfelelő méretű tepsi, vagy sütésre alkalmas edény kell hozzá, és minden mást, amit a sült kacsacombnál már említettünk.
1. A kacsa sütése előtt: mindenképp tisztítsd meg
A szárnyasok bőrén is sok minden megtapadhat, ezen felül az apró tollak, tollszárak leégetése is nagyon fontos. Az égetést kövesse mindig mosás, mert egyrészről keserű ízt, másfelől nem kívánt szennyeződéseket távolítunk el vele.
2. Az alapos fűszerezés elengedhetetlen
A kacsa bőrét még nedvesen alaposan bedörzsöljük a fűszerekkel. Itt sok lehetőségünk van, de a legfontosabb, hogy a sót ne sajnáljuk, ugyanis a kacsa zsíros szaftos húsa élvezhetetlen, ha sótlan. Itt jó megoldás még, hogy a hasüreget is megtöltjük gazdagon fűszerekkel, naranccsal, almával, amik szintén ízesítik a húst, és segítik elkerülni, hogy a sült kacsa véletlenül összeessen.
3. Ágyazás, hosszú sütés
A zöldségágy nem elengedhetetlen, de határozottan jobb megoldás, mintha a kacsa bőre a hátán letapadna, esetleg nem sülne át jól, mert a saját levében ázik. Ez egyszersmind köretelemnek is tökéletes, és itt a sütési idő van olyan hosszú, képződik annyi szaft a sütés során, hogy akár gabonafélék is elkészüljenek közben. Remek példa erre újságírónk, Kalas Györgyi receptje a téli magazinunkban. Ahhoz, hogy a hús puhára, omlósra süljön, a bőr pedig ne égjen meg, alacsonyabb hőfokon 160 fok körül, lefedve 2-3 óra hosszát érdemes sütni a kacsát. Ez kíméletes és az olvadó zsír könnyen átjárja közben a húst. Onnan tudjuk, hogy készen vagyunk ezzel a részfolyamattal, hogy a comboknál, szárnynál láthatóvá váik az izület, és ha megszúrjuk a húst, az puha, nem ruganyos.
4. Pirítás
A hosszú sütés szuper magának a húsnak, viszont a bőrnek kevés. Ahhoz ropogós, pirult bőrű legyen a kacsánk, magasabb hőmérsékletre kell tekernünk a sütőt. Sőt, ha van ilyen fokozat, akkor bátran ajánljuk a grill fokozat használatát. Lehetőség szerint egyszer fordítsuk meg és pirítsuk meg a hátoldalát is. Ha a hús szétesősen puhának tűnik, inkább ne kockáztassunk.
Tipp: a maradék húst érdemes leszedni a csontról, kicsit összetépkedni és a szafttal vagy kevés konfitzsírral összekeverve, még mustárral, sóval, citrusfélék héjával, aprított zöldfűszerrel ráfűszerezve rilettnek, krémnek, bárminek tökéletes egy szelet pirítóssal. Fontos, hogy mind a két sütési móddal készült húsfélénél a tetejét légmentesen le kell zárni egy kis olvasztott zsírral vagy vajjal, hogy ne romoljon meg hamar.
(Nyitókép: Shutterstock)
Ha tetszett a kacsa sütése cikk, akkor csekkoljátok a videóinkat, exkluzív tartalmakért pedig lájkoljatok minket Facebookon, kövessetek minket Instagramon és Tiktokon!