Tészta:
Egy aprítógépben lezúzzuk a kókuszreszeléket és a kesudiót, majd hozzáadjuk az olvasztott kókuszolajat, a juharszirupot, valamint a citrom levét és reszelt héját. Összedolgozzuk, belenyomkodjuk a piteformákba, majd fagyasztóba tesszük legalább 10 percre, hogy keményre dermedjenek.
Lemon curd:
A krémhez való 1,5 db citrom héját lereszeljük és félretesszük, a levét pedig kifacsarjuk (80 ml-re van szükségünk), és egy gyorsforralóba öntjük. Hozzáadjuk a cukrot, a tojást és a tojássárgáját (a fehérjéket félretesszük a habhoz). Alaposan összekeverjük, és közepes lángon, folyamatos keverés mellett elkezdjük főzni. Vigyázzunk, hogy ne forrjon, mert akkor rántotta lehet a tojásból. Amikor besűrűsödött a krém, levesszük a lángról, és kis kockákban hozzáadjuk a vajat és a citrom héját, majd félretesszük hűlni.
Összeállítás és díszítés:
A kidermedt „tésztába” öntjük a citromos krémet, és visszarakjuk a fagyasztóba 20 percre, hogy a krém is meg szilárduljon egy kicsit.
A tojásfehérjét egy keverőtálba tesszük a cukorral, és vízgőz fölött kb. 60 fokig melegítjük. Nem kell kemény habbá verni, csak kavargatjuk, hogy felolvadjon a cukor. Ha elérte a hőfokot, levesszük a gőzről, és egy robotgép segítségével kemény habbá verjük. A tojáshabot egy habzsákba töltjük, és így nyomjuk a sütik tetejére. Egy szakácsfáklya segítségével kissé megpörköljük a tetejét, és már tálalhatjuk is.
- Elkészítési idő: 45 perc
- Hűtés: min. 30 perc

MEGJELENT A LEGÚJABB TAVASZI MAGAZINUNK, amelyben még több sütés nélküli HÚSVÉTI SÜTIRECEPTET találsz, csapj le rá az SK webshopban!