Street Kitchen Guide

AVaBeneFagylaltműhelytudja,milyenafagyi

Ezúttal Békéscsabáig mentünk, hogy egy szuper helyet mutassunk be nektek, a VaBene Fagylaltműhelyt, ideje felkészülni a fagyiszezonra!

A VaBene Fagylalműhely legújabb üzlete Békéscsabán nyílt meg, de Újkígyóson és Szabadkígyóson is megtalálni jeges finomságaikat. Az újkígyósi anyafagyizó már 1950 óta a család tulajdona, így Urbán Viktor és Csilla a negyedik generáció, akik fagyival foglalkoznak. Receptek tekintetében viszont mertek újítani, a modern olasz fagyikészítés alapanyagait és technológiáit használják. A minőség mindenek fölött áll, nem használnak pasztákat és adalékanyagok sem kerülnek a desszertekbe. A fagyikészítés mellett egy cukrászdai vonalat is visznek, a pultjukban csinos sütemények is fel-felbukkannak, mi azonban ezúttal a fagyikra fókuszáltunk.

(Fotó: Vártás-Zele Timi)
(Fotó: Vártás-Zele Timi)

Klasszikusok a pultban

A hűtőpultban az esetek többségében egyszerre 24-féle fagyi található, így garantált, hogy mindenki talál kedvére valót. Az alapízek, mint a vanília, a csokoládé és a citrom mindig megtalálhatók, de az is nagy felháborodást váltana ki, ha a puncs hiányozna a felhozatalból. Ez teljesen jogos, elképesztően jó puncsfagyit készítenek – olyannyira, hogy ezt az ízt kevésbé kedvelő operatőrünk, Olivér is elég jónak ítélte. 

Aki inkább a gyümölcsös ízeket szereti, az sem marad hoppon, a mangó mind színre, mind ízre megvett minket magának, de a cukormentes fekete ribizlit is szerettük. Apropó, mentesség: a cukor mellett a tejérzékenyekre is gondolnak, a sorbet fagyik mindegyike tejmentesen készül. A cukormentes fagyi íze egyáltalán nem szenvedett hiányt semmiben, önmagában is simán megállja a helyét. 

(Fotó: Vártás-Zele Timi)
(Fotó: Vártás-Zele Timi)


Jöhet egy kis extra?

Minden hónapra készülnek valamilyen izgalmas fagyikreálmánnyal, áprilisban ez egy kápia paprikás íz volt, de készítettek már kolbászos és pizzás fagylaltot is. Húsvét környékén simán kerülhet a pultba répás fagyi, nyáron mentás uborka, de mi kóstoltunk tejbegríz ízesítésűt is – csak a kreativitásuk szab határt annak, milyen alapanyagból varázsolnak hűsítő desszertet. A Bitüm nevet viselő fagyi például egy torta jeges változata, ami timurborsos almával és ropogós dióval készül – ez is hatalmas kedvencnek számít a VaBenében. 

Májusban a hónap fagyija a „Bocs, ma nem dolgozok” nevet viselte, ami egy vaníliás-mákos íz maracujával turbózva. Nagyon szerettük, sőt nekem ez lett a kedvencem a kóstolt ízekből. A havi fagyikat szerencsére később is a kínálatban tartják, csak nem mindennap, így ha szerencsétek van, ti is találkozhattok vele. 

(Fotó: Vártás-Zele Timi)
(Fotó: Vártás-Zele Timi)

TikTok-trendek a pultban

Természetesen a VaBene csapatát sem kerülik el az éppen népszerű ételek, így ezek is megjelennek a pultban. A dubaji csokis fagyi nekünk eléggé bejött, a pisztáciás alapot jól feldobja a ropogós csoki. De ha inkább maradnátok a sima pisztáciánál, természetesen az is van – minőségi és krémes, amit egy jó pisztáciafagyitól elvárhatunk. 

Ne hagyjátok ki, ha Békéscsabán jártok

A VaBene Fagylaltműhely nekünk egyértelműen átment a rostánkon, az összes fagyi ízlett, amit kóstoltunk, jó arányban kínálnak hagyományos és különleges ízeket is. Ha meghoztuk a kedveteket, akkor látogassatok el valamelyik üzletükbe vagy gyertek el a foodora Selection x Street Kitchen Fesztiválra, ahol velük is találkozhattok! 

(Fotó: Vártás-Zele Timi)
(Fotó: Vártás-Zele Timi)

Cím: 5600 Békéscsaba, Andrássy út 8. 

Ha tetszett a VaBene Fagylaltműhely tudja, milyen a jó fagyi cikk, akkor csekkoljátok a videóinkat, exkluzív tartalmakért pedig lájkoljatok minket Facebookon, kövessetek minket Instagramon és Tiktokon! Ha nem éritek be ennyivel, akkor irány a rendszeresen frissülő Pinterest-profilunk, vagy a naponta izgalmas anyagokkal jelentkező Viber-csatornánk!