Hozzávalók
- 130 g édesburgonya
- 60 g ricotta
- ½ db tojás
- 1 db kezeletlen héjú narancs héja
- 1 db kezeletlen héjú citrom héja
- 15 g barna cukor
- 100 g liszt
- bő olaj a sütéshez
Hozzávalók
- 130 g édesburgonya
- 60 g ricotta
- ½ db tojás
- 1 db kezeletlen héjú narancs héja
- 1 db kezeletlen héjú citrom héja
- 15 g barna cukor
- 100 g liszt
- bő olaj a sütéshez
Az édesburgonyát meghámozzuk, apró darabokra vágjuk, és puhára főzzük. Miután megpuhult, leszűrjük, és pürésítjük, majd hagyjuk kihűlni.
A kihűlt édesburgonyapürét összekeverjük a ricottával, a tojással, a citrusok héjával, a cukorral és 2-3 evőkanál liszttel, hogy formázható legyen az állaga. A kész masszából golyókat formázunk, és a maradék lisztbe forgatjuk őket.
Alaposan felhevített olajban készre sütjük 2-3 perc alatt, közben megforgatjuk. Melegen tálaljuk, mellé kínálva valamilyen mártogatóst (mogyorókrém, málnaszósz, stb).
Előkészítési idő: 20 perc Sütési idő: 10 perc Összesen: 30 perc
TIPP: Bő zsiradékban sült ételeket nem ajánlott túl sokszor fogyasztani, de azért néhányszor belefér a gyerekeknek is, főleg hogy ennek a finomságnak jó a tápanyagprofilja: van benne teljes értékű fehérje, szénhidrát és zsiradék is. Gyerekpartikon biztos sikert arat, a különböző mártogatósoknak és annak köszönhetően, hogy a gombócokat fel lehet hármasával-négyesével szúrni hurkapálcikára, és így kínálni a kicsiknek.
Ha a gyerkőc nem szereti a citrusokat, azok héját nyugodtan ki lehet hagyni!
Ajánlott életkor: darabos ételt már gond nélkül fogyasztó, 1 év feletti gyerekeknek, ám egyéni állapotok esetén (pl. bizonyított allergia, evésproblémák, eltérő fejlődés stb.) az étel kínálása előtt keressük fel a szakorvost, fejlesztő szakembert vagy a házi gyermekorvost!
Ha tetszett ez a recept, akkor nézzetek szét az SK KIDS rovatunkban, vagy csatlakozzatok a Gyerekmenü Facebook-csoportunkhoz, csekkoljátok a videóinkat, exkluzív tartalmakért pedig lájkoljatok minket a Facebookon, és kövessetek minket az Instagramon!
Figyelem! A leírt tanácsok, receptek nem helyettesítik az orvosi vizsgálatot vagy az egyéni dietetikai tanácsadást. Amennyiben a gyermeknek tünetei vannak, illetve fennáll nála bármilyen betegség (pl. allergia, cöliákia, nyelőcsőgyulladás stb.), vagy eltérő a fejlődése, kérjük, keressétek fel személyesen a házi gyermekorvost, szakorvost, dietetikust.