A karfiolrizottóhoz először a csirkecombot bedörzsöljük olajjal és a fűszerkeverékkel, tepsire rakjuk, és 200 fokra előmelegített sütőben 35 perc alatt megsütjük.
A karfiol felét nagy lyukú reszelőn lereszeljük. A másik felét rózsáira szedjük, a torzsát kis darabokra vágjuk, és egy serpenyőben, egy evőkanál olajon, magas lángon addig pirítjuk, amíg egy kicsit megkapja a külsejét. Felöntjük a vízzel, sózzuk, borsozzuk, puhára főzzük, majd leturmixoljuk a citromlével.
Egy nagy lábasban elkezdjük pirítani az olajon az apróra vágott hagymát, fokhagymát, közben sózzuk, borsozzuk, és megszórjuk a kakukkfűvel. Rászórjuk a rizst és a reszelt karfiolt, és 2-3 percig pirítjuk. Felöntjük a borral, hagyjuk róla elpárologni, ezután fokozatosan adagolva hozzáadjuk az alaplevet, mint a rizottónál. Ha al dente a rizs, belereszeljük a sajtot, hozzáadjuk a karfiolpürét, végül a vajat, majd elkeverjük, és elzárjuk. Tálalás előtt hagyjuk állni 5-6 percet. A csirkecombbal tálaljuk.
Elkészítési idő: 60 perc
