Hozzávalók
- 10 szál fehér spárga
- 2 ek étolaj
- 3 gerezd fokhagyma
- 200 ml habtejszín
- 100 ml víz
- 1 db citrom héja és leve
- só, bors
- 200 g gnocchi
- 1 csokor petrezselyem
Hozzávalók
- 10 szál fehér spárga
- 2 ek étolaj
- 3 gerezd fokhagyma
- 200 ml habtejszín
- 100 ml víz
- 1 db citrom héja és leve
- só, bors
- 200 g gnocchi
- 1 csokor petrezselyem
A spárgás-citromos gnocchi első lépéseként előkészítjük a spárgát. A spárga fás részeit el kell távolítani, ezek a hajtással ellenkező végén találhatók. Mivel a spárga „okos” növény, a legegyszerűbb módszer, ha egyszerűen eltörjük: megfogjuk a spárgát a hajtástól pár cm-rel beljebb és a másik vége tövénél, meghajlítjuk, és pont ott fog eltörni, ahol a fás rész van. Ezeket sem kell kidobni, mert alaplébe, mártásba még kiváló ízfokozóként tudjuk használni.
A fás résztől megszabadított spárgát zöldségpucolóval óvatosan megtisztítjuk. Ezután az ép sípokat óvatosan megmossuk és 1,5 cm-es darabokra vágjuk, hogy könnyen fogyasztható legyen.
Egy serpenyőben, olajon megfuttatjuk a szeletelt fokhagymát, rádobjuk a spárgát, és felöntjük a tejszínnel és a vízzel. 4-5 percig főzzük, hogy kissé megpuhuljon, majd mehet hozzá a citrom leve, illetve a só és a bors is. Beledobjuk a gnocchit, 2-3 percig forraljuk, majd hozzáadjuk az aprított petrezselymet is. Összekeverjük, és már tálalhatjuk is. Frissítésként még egy kis reszelt citromhéjjal díszítjük a ragut.
- Elkészítési idő: 30 perc
Ha tetszett az spárgás-citromos gnocchi receptje, akkor csekkoljátok a videóinkat, exkluzív tartalmakért pedig lájkoljatok minket Facebookon, kövessetek minket Instagramon és Tiktokon! Ha nem éritek be ennyivel, akkor irány a rendszeresen frissülő Pinterest-profilunk, vagy a naponta izgalmas anyagokkal jelentkező Viber-csatornánk!