A paradicsomot felkarikázzuk, a barackot kimagozzuk és a mozzarellával együtt vékony szeleteket vágunk belőle, majd félig fedésben, felváltva egy tálra sorakoztatjuk őket.
Rátesszük a bazsalikomleveleket, és megcsorgatjuk a balzsamecetkrémmel.
Vékonyra szeletelt pirított bagettel tálaljuk.
Barackoscapresesaláta
-Rcte1P.webp)
Az olasz konyha egyszerű, de nagyszerű fogásának adtunk egy kis magyaros felütést: őszibarackkal szuperül felturbózhatod a caprese salátát!
Elkészítés
10 perc
A barackos caprese saláta az a fogás, ami elsőre talán szokatlannak hangzik, aztán az első villánál teljesen értelmet nyer. A lédús, édes barack, a krémes mozzarella és a paradicsom frissessége együtt igazi nyári álomcsapatot alkot, a bazsalikom pedig szépen összeköti az egészet. Ez az a saláta, ami forró nyári napokon önálló ebédként is működik, de grillezett húsok vagy halak mellé köretként is tökéletes. Könnyű, friss és pont olyan látványos, hogy egy kerti vacsorán is megállja a helyét.
Találj ránk könnyebben!
Állítsd be a Street Kitchent kiemelt forrásként a Google keresőben, így gyakrabban hozzuk neked a recepteket és a cikkeket a találataid között.
Hozzávalók
Elkészítés
A paradicsomot felkarikázzuk, a barackot kimagozzuk és a mozzarellával együtt vékony szeleteket vágunk belőle, majd félig fedésben, felváltva egy tálra sorakoztatjuk őket.
Rátesszük a bazsalikomleveleket, és megcsorgatjuk a balzsamecetkrémmel.
Vékonyra szeletelt pirított bagettel tálaljuk.

Frissen az igazi, ezért érdemes közvetlenül tálalás előtt összerakni. Hűtőben ugyan néhány órát elvan, de a paradicsom és a barack idővel levet ereszt, így veszít a textúrájából.
A barackos caprese saláta mellé már csak egy jó grillhús kell!
Grill lazac édes chili szósz mártogatóssal
Ha tetszett a barackos caprese saláta receptje, akkor csekkoljátok a videóinkat, exkluzív tartalmakért pedig lájkoljatok minket Facebookon, kövessetek minket Instagramon és Tiktokon! Ha nem éritek be ennyivel, akkor irány a rendszeresen frissülő Pinterest-profilunk, vagy a naponta izgalmas anyagokkal jelentkező Viber-csatornánk!










