A tészta összeállítása, kezelése
Fontos, hogy hideg zsiradékot morzsoljunk el a lisztben, és ennél még fontosabb, hogy a begyúrt tésztát hidegre hűtsük, különben a tészta túlságosan megemelkedik sütés közben, és túl puha lesz, valamint könnyebben átáztatja a töltelék.
A tészta és a töltelék aránya
Fontos, hogy megfelelő tészta és töltelék aránnyal dolgozzunk (ez persze némiképp ízlés dolga), hogy ne legyen száraz vagy elázott a végeredmény. A vastag tészta hajlamos szárazra sülni, az eltúlzott töltelékkel pedig könnyen átázott, nyers hatású maradhat a tészta.
A bejgli előkészítésének egyik legfontosabb mozzanata
Fontos, hogy a legalsó rétegig átszurkáljuk, hogy a sütés közben képződő gőz távozni tudjon belőle, és ne repessze meg, vagy áztassa át az alsóbb rétegeket.
A kinézet elérése már a sütés előtt kezdődik
Amikor lekenjük, fontos, hogy hagyjunk elég időt a fehérjés és a sima tojásos kenésnek is, mert ha nem szárad meg rajta, nem lesz elég márványos. Ezt a pihentetést mindenképpen száraz, hűvös helyen végezzük, kamrában, esetleg hűtőszekrényben.
Sütésnél mindenképp fontos az ajánlott, kétféle hőmérsékletet alkalmazni
Hogy megfelelően átsüljön, de ne égjen meg a felülete, fontos odafigyelni a sütésre. A magas hőfok az elején segíti a márványos felület megjelenését, az alacsonyabb pedig azt szolgálja, hogy a közepe is szépen átsüljön. Sütés után, még langyosan csomagoljuk alufóliába!
+1 Mindenképpen várjunk a felvágással
A felvágással várjunk, amíg teljesen le nem hűl, sőt ajánlott 1 napot pihentetni, hogy ne morzsálódjon, és ne essen szét.
Ha tetszett a tartalom, akkor gyere vissza holnap, és nyisd ki a következő adventi ablakot a kalendáriumban. Exkluzív tartalmakért lájkoljatok minket a Facebookon, és kövessetek az Instagramon, vagy csekkoljátok a videóinkat.