250 ml vízhez hozzákeverünk 1 borsónyi friss élesztőt. Hozzáadjuk a liszthez és összekeverjük úgy, hogy minden lisztszemet érjen nedvesség, de semmiképp ne álljon össze tésztává. Aztán letakarjuk fóliával és 2-3 órát hagyjuk pihenni addig, hogy egy kicsit meginduljon a tészta. Ezután legalább 24-36 órára mehet a hűtőbe.
Kivesszük a hűtőből és mehet a dagasztóba (én 3-4 részre szét szoktam vágni). 100 ml minél hidegebb vizet 3-4 alkalomra beleöntünk, ameddig ez a folyamat tart, addig lassan keverje a gép (2. fokozat).
Mikor már látjuk, hogy felvette az összes vizet, mehet maximum fokozatra (szépen el kell váljon a tészta az edénytől és egy teljesen összeállt tésztát kapunk). 5-10 percet mehet így, aztán hozzáadjuk a sót és az olívaolajat, ezzel még kb. 1 percet keverjük és kész is.
A tészta mehet olajjal lekent felületre, megkenjük egy pici olajjal a tésztát is, aztán folpackkal letakarva hagyjuk 20 percet pihenni (ilyenkor már látni kell buborékokat). Ezután picit olajos kézzel lamináljuk, ami annyit tesz, hogy a tésztát 4 irányba - ameddig a tészta engedi - kihúzzuk, majd egymásra hajtjuk (az a jó, ha a tészta 4-5-szörösére nyúlik).
Mehet rá megint egy pici olaj, vissza a folpack és várunk szintén 20 percet. Amikor letelt, kétfelé osztjuk a tésztát, kigombócozzuk, majd mehet olajjal vékonyan kikent, légmentesen záródó edénybe szobahőmérsékleten pihenni 5-6 órát.
Jó adag réteslisztre tesszük a tésztát, megfordítjuk benne, aztán arrébb tesszük egy éppen csak réteslisztes felületre és mehet a formázás. Mindig középről kell nyújtani és nagyon vigyázni a szélében lévő buborékokra.
Ezután mehet rá a paradicsomszósz, amit én egy kis sóval, borssal és 1 ek olívaolajjal szoktam összekeverni. Jöhet a 2-féle mozzarella, parmezán, sonka, gomba, kukorica, bazsalikom, végül 1 ek olívaolaj. Picit lisztezett pizzalapátra húzzuk, ott még kicsit megigazítjuk, aztán mehet a pizzasütőbe 400 fokra. Ha jól csináltad, 1,5-2 perc alatt megsül.
Sonkás-gombás-kukoricáspizza
Évekkel ezelőtt kaptam a receptet, azóta csak így készítem. Nekem ez a kedvencem, hétvégi összejövetelekhez ajánlom.
Elkészítés
45 perc
Pihentetés
2 nap 7 óra 40 perc
Sütés
2 perc
Tojásmentes
A magyar pizzák koronázatlan királya kétségtelenül a songoku. Ez az a kombináció, amivel egyszerűen nem lehet melléfogni!
A feltéthez:
250 ml vízhez hozzákeverünk 1 borsónyi friss élesztőt. Hozzáadjuk a liszthez és összekeverjük úgy, hogy minden lisztszemet érjen nedvesség, de semmiképp ne álljon össze tésztává. Aztán letakarjuk fóliával és 2-3 órát hagyjuk pihenni addig, hogy egy kicsit meginduljon a tészta. Ezután legalább 24-36 órára mehet a hűtőbe.
Kivesszük a hűtőből és mehet a dagasztóba (én 3-4 részre szét szoktam vágni). 100 ml minél hidegebb vizet 3-4 alkalomra beleöntünk, ameddig ez a folyamat tart, addig lassan keverje a gép (2. fokozat).
Mikor már látjuk, hogy felvette az összes vizet, mehet maximum fokozatra (szépen el kell váljon a tészta az edénytől és egy teljesen összeállt tésztát kapunk). 5-10 percet mehet így, aztán hozzáadjuk a sót és az olívaolajat, ezzel még kb. 1 percet keverjük és kész is.
A tészta mehet olajjal lekent felületre, megkenjük egy pici olajjal a tésztát is, aztán folpackkal letakarva hagyjuk 20 percet pihenni (ilyenkor már látni kell buborékokat). Ezután picit olajos kézzel lamináljuk, ami annyit tesz, hogy a tésztát 4 irányba - ameddig a tészta engedi - kihúzzuk, majd egymásra hajtjuk (az a jó, ha a tészta 4-5-szörösére nyúlik).
Mehet rá megint egy pici olaj, vissza a folpack és várunk szintén 20 percet. Amikor letelt, kétfelé osztjuk a tésztát, kigombócozzuk, majd mehet olajjal vékonyan kikent, légmentesen záródó edénybe szobahőmérsékleten pihenni 5-6 órát.
Jó adag réteslisztre tesszük a tésztát, megfordítjuk benne, aztán arrébb tesszük egy éppen csak réteslisztes felületre és mehet a formázás. Mindig középről kell nyújtani és nagyon vigyázni a szélében lévő buborékokra.
Ezután mehet rá a paradicsomszósz, amit én egy kis sóval, borssal és 1 ek olívaolajjal szoktam összekeverni. Jöhet a 2-féle mozzarella, parmezán, sonka, gomba, kukorica, bazsalikom, végül 1 ek olívaolaj. Picit lisztezett pizzalapátra húzzuk, ott még kicsit megigazítjuk, aztán mehet a pizzasütőbe 400 fokra. Ha jól csináltad, 1,5-2 perc alatt megsül.

A pizza után teszteld ezeket a Street Kitchen Social recepteket is:
Ha tetszett a sonkás-gombás-kukoricás pizza receptje, akkor csekkoljátok a videóinkat, exkluzív tartalmakért pedig lájkoljatok minket Facebookon, kövessetek minket Instagramon és Tiktokon! Ha nem éritek be ennyivel, akkor irány a rendszeresen frissülő Pinterest-profilunk, vagy a naponta izgalmas anyagokkal jelentkező Viber-csatornánk!









