A gyógypuszik osztogatása és a használtzsepi-halmok felszámolása mellett még azt is ki kellene találni, hogy mit egyen a náthás gyerek? A feladat nem egyszerű, mert betegen általában nullára csökken a kicsik étvágya. Így aztán legtöbbször csak tagadólag rázzák a fejüket, bármilyen kaja ötletével próbáljuk evésre bírni őket. Pedig a szervezetüknek szüksége van a tápanyagokra ahhoz, hogy sikeresen vehesse fel a harcot a vírusokkal. A mézes tea már jó kiindulási alap, de érdemes a következő falatokkal is tenni egy próbát, hogy gyorsabban letudják a gyerkőcök a megfázást.
Alma
Mindennap egy alma, az orvost… távol már nem biztos, hogy tudja tartani, de így is segíthet! A gyümölcsben számos erős antioxidáns hatóanyag található, amik segítenek felpörgetni az immunrendszert. Így pedig a gyógyulási idő is lerövidülhet. A legjobb, ha héjastól rágcsálják a kicsik az almagerezdeket, de ha úgy adódik, süti vagy püré formájában is érdemes kínálni nekik. (És nem csak betegség idején!)
Leves
A híres gyógyító húsleves erejében is érdemes bízni! Már a tudomány is bebizonyította, hogy a hosszú ideig főzött csontleves értékes ásványi anyagokat rejt, így kifejezetten ajánlott a kis betegeknek. (Meg persze a nagyoknak is…) Ha csak levest meg egy kis tésztát kanalaznak, már az is fél siker, azonban a főtt zöldségekkel együtt lesz az igazi a hatás. De a kicsik körében népszerű májgombóc is jó választás ilyenkor, mert a májban A- és D-vitamin, valamint vas és cink is lapul.
Krumpli
Nem kell agyonbonyolítani a dolgokat, hiszen a beteg gyerekek amúgy sem a túlságosan nagy étvágyukról híresek. Egy kis natúr főtt krumpli összetörve, sóval megszórva is szuper ilyenkor. A tápanyag- és a kalóriaértéke is jól jön, ráadásul könnyű megemészteni. Így a kis beteg szervezete a fennmaradó energiáit a gyógyulásra tudja fordítani. (Épp ezért a zsíros sült krumplit inkább hagyjátok meg a felépülés utánra.) Ha a gyerkőc szereti, édesburgonyát is bátran készíthetsz neki héjában sütve.
Smoothie, a náthás gyerek kedvence
A folyadékpótlás eleve nagyon fontos minden betegség esetében. A smoothie-k nagy előnye, hogy édes ízüknek köszönhetően jobban csúsznak, mint a sima víz, ráadásul vitaminokat és ásványi anyagokat is bőségesen tartalmaznak. Minél több gyümölcsöt és esetleg egy kis zöldséget tudsz belecsempészni, annál jobb! A tejtermékeket viszont hagyd ki a buliból, ezek nátha és torokfájás esetén nem ajánlottak, mert nehezen emészthetők, és a nyálkahártya-duzzanatot is fokozhatják.
Mogyoróvaj
A házi és a bolti verzió is kapóra jön, mivel tartalmazza az összes értékes vitamint és ásványi anyagot, ami a mogyoróban is megtalálható. Az sem baj, ha csak kis adagot bírnak enni belőle, hiszen relatíve magas a kalóriatartalma. Magában valószínűleg nem lesz a gyerekek kedvence, de energiagolyó formájában sokkal jobb esélyekkel indul náluk. 😊
Ha tetszett a náthás gyerek étrendjéről szóló cikk, akkor csekkoljátok a videóinkat, exkluzív tartalmakért pedig lájkoljatok minket Facebookon, kövessetek minket Instagramon és Tiktokon! Ha nem éritek be ennyivel, akkor irány a rendszeresen frissülő Pinterest-profilunk, vagy a naponta izgalmas anyagokkal jelentkező Viber-csatornánk!