Gluténmentes
Hozzávalók
- 40 g fehér quinoa
- 1 ek olívaolaj
- 30 g darált pulykacomb
- 2 - 3 levél friss bazsalikom
- 30 g fagyasztott zöldborsó
Hozzávalók
- 40 g fehér quinoa
- 1 ek olívaolaj
- 30 g darált pulykacomb
- 2 - 3 levél friss bazsalikom
- 30 g fagyasztott zöldborsó
Bébipüré számtalan módon készíthető, íme egy nagyon egészséges és zöld változat: a quinoát folyó víz alatt megmossuk, majd lecsepegtetjük. Egy edényben vizet forralunk, beletesszük a quinoát, és körülbelül 20 percig főzzük, amíg meg nem puhul.
A pulykahúst egy serpenyőben lepirítjuk az olajon, majd felöntjük egy kis vízzel, friss bazsalikomot dobunk hozzá, és lefedjük.
A már majdnem megfőtt (14-15 perc főzés után) quinoa mellé tesszük a zöldborsót, majd amikor megfőtt a quinoa és a borsó is, akkor a pulykahússal együtt turmixgépbe tesszük, és a kívánt állagra pürésítjük. Amennyiben szükséges, a püré hígítható anyatejjel vagy vízzel.
Tipp 1: amikor a baba már önállóan tud kanállal enni, ezt az ételt nem szükséges nagyon lepürésíteni, egytálételként is kínálható, akár némi plusz fűszerezéssel. A quinoát könnyű lenyelni, így a baba számára könnyedén fogyasztható. Tipp 2: A hűtőben 1-2 napig eláll, ha dupla adagot készítünk, ebben az esetben viszont a kínálás előtt fel kell forralni. Mindig csak olyan pürét tegyünk el a hűtőbe, amihez nem ért hozzá a baba szájából a kanál.
Ajánlott életkor:
kb. 7 hónapos kortól, egyéni állapotok esetén (pl. bizonyított allergia, evésproblémák, eltérő fejlődés, stb.) az étel kínálása előtt keressük fel a szakorvost, fejlesztő szakembert illetve a házi gyermekorvost!
Ha tetszett a szuperzöld bébipüré receptje, akkor nézzetek szét az SK KIDS rovatunkban vagy csatlakozzatok a Gyerekmenü Facebook-csoportunkhoz, csekkoljátok a videóinkat, exkluzív tartalmakért pedig lájkoljatok minket a Facebookon, és kövessetek minket az Instagramon!
Figyelem! A leírt tanácsok, receptek nem helyettesítik az orvosi vizsgálatot vagy az egyéni dietetikai tanácsadást. Amennyiben a gyermeknek tünetei vannak, esetleg fennáll nála bármilyen betegség (pl. allergia, cöliákia, nyelőcsőgyulladás stb.), vagy eltérő a fejlődése, kérjük, keressétek fel személyesen a házi gyermekorvost, szakorvost, dietetikust.
(Megjegyzés az adagokhoz: a babát igény szerint tápláljuk, azaz ő szabja meg, hogy mennyit kér, illetve kér-e egyáltalán az adott ételből. Ez minden egyes étkezés alkalmával eltérő lehet, a baba életkora, állapota, akár kedve szerint változik. Ha kiköpi a pürét, nem csak a nemtetszését fejezheti ki: lehet, hogy nem tetszik neki a hőmérséklete, az állaga, de egy reflex is okozhatja stb. Hagyatkozzunk a jelzéseire, mutatni fogja, ha nem kér többet (pl. elfordul, becsukja a száját, eltolja a kanalat stb.). A fenti adag 200 g készételt jelent, amely irányadó mennyiség egy 6-7 hónapos babának. Ez nem jelenti azt, hogy minden egyes baba ennyit fog enni, ez csupán kiindulási alap. Ha a baba idősebb, elképzelhető, hogy a mennyiség növelendő – készítsünk dupla vagy másfélszeres adagot, és a maradékot rakjuk el későbbre. A táplálás jól nyomon követhető a percentilis görbe segítségével, használatával megtudhatjuk, hogy a gyermek elegendő mennyiségű tápanyagot fogyaszt-e (ennek kiértékelésében a szakember segít).