Hozzávalók
A joghurtos mártogatóshoz
- 100 ml görög joghurt
- 1 csipet vaníliaőrlemény
A bundás kenyérhez
- ½ db cukkini (a sárga a legjobb, de jó a zöld is)
- 2 db tojás (nagyobb)
- ½ tk fahéj
- 1 ek tej
- olívaolajspray
- 3 - 4 szelet toastkenyér (pl. tönköly/Graham)
Hozzávalók
A joghurtos mártogatóshoz
- 100 ml görög joghurt
- 1 csipet vaníliaőrlemény
A bundás kenyérhez
- ½ db cukkini (a sárga a legjobb, de jó a zöld is)
- 2 db tojás (nagyobb)
- ½ tk fahéj
- 1 ek tej
- olívaolajspray
- 3 - 4 szelet toastkenyér (pl. tönköly/Graham)
Bundás kenyérrel valószínűleg sose jutna eszünkbe megkínálni egy bébit, hiszen a bő olajban sült változatnak nem örülne sem a baba, sem a pocakja. Most azonban itt az abszolút bababarát változat!
Először a mártogatóst készítjük el: összekeverjük a görög joghurtot és a vaníliaőrleményt, majd félretesszük.
A bundás kenyérhez lereszeljük a meghámozott cukkinit, kinyomkodjuk a levét, majd egy tálba tesszük. Felverjük a tojásokat, hozzáadjuk cukkinit, a fahéjat, a tejet, és alaposan összekeverjük. Felmelegítünk egy tapadásmentes serpenyőt, és amikor már meleg, befújjuk olívaolajspray-vel.
A toastkenyereket belemártjuk a tojásos keverékbe (vigyázat, csak egy pillanatra!), és a forró serpenyőbe tesszük. Mindkét oldalát megpirítjuk, majd ha kész, papírtörlővel bélelt tányérra tesszük. Mindegyik szelet bundás kenyeret 3 egyenlő hasábra vágjuk.
A friss, meleg bundás kenyeret a joghurtos mártogatóssal tálaljuk.
Tipp:
A toastkenyér harmada pont ideális fingerfoodméret: azaz a darabos ételt evő babák könnyen meg tudják fogni, tartani ezt a formát, harapni belőle, és még tunkolni is lehet vele. A kenyér legyen adalékanyag-mentes, 1 éves kor felett pedig a kínált pékárumennyiség fele teljes kiőrlésű is lehet.
A bundás kenyeret bármilyen szósszal kínálhatjuk, pl. házi ketchuppal is. A házi majonéz azonban kisgyermekkorban a nem hőkezelt tojás miatt nem ajánlott.
· Ajánlott életkor: darabos ételt már gond nélkül fogyasztó babáknak, ám egyéni állapotok esetén (pl. bizonyított allergia, evésproblémák, eltérő fejlődés stb.) az étel kínálása előtt keressük fel a szakorvost, fejlesztő szakembert vagy a házi gyermekorvost!
(Megjegyzés az adagokhoz: a babát igény szerint tápláljuk, azaz ő szabja meg, hogy mennyit kér, illetve kér-e egyáltalán az adott ételből. Ez minden egyes étkezés alkalmával eltérő lehet, a gyermek életkora, állapota, akár kedve szerint változhat. A fenti adag 1 felnőtt és 1 kisgyermek adagjára vonatkozik. Ha a gyermek idősebb, elképzelhető, hogy a mennyiséget növelnünk kell.)
A táplálás jól nyomon követhető a percentilis görbe segítségével, használatával megtudhatjuk, hogy a gyermek elegendő mennyiségű tápanyagot fogyaszt-e (ennek kiértékelésében a szakember segít).
Figyelem! A leírt tanácsok, receptek nem helyettesítik az orvosi vizsgálatot vagy az egyéni dietetikai tanácsadást. Amennyiben a gyermeknek tünetei vannak, illetve fennáll nála bármilyen betegség (pl. allergia, cöliákia, nyelőcsőgyulladás stb.), vagy eltérő a fejlődése, kérjük, keressétek fel személyesen a házi gyermekorvost, szakorvost, dietetikust.