Miből lesz a jó zsemlemorzsa?
Tulajdonképpen bármilyen pékáru alkalmas panírmorzsa készítésére, de alapvetően elmondható, hogy a tömörebb típusok (pl. egy teljes kiőrlésű zsemle) csak finom szemű morzsának alkalmasak, a levegősebb, könnyű kenyerek vagy kalácsok pedig mesések nagyobb szeműnek is.
Ha már úgy találtok rá, hogy tökéletesre száradt a kenyeretek, sok dolgotok nincs vele. Egyszerűen nagyobb darabokra kell vágni, és késes aprítóban finomra darálni, vagy egy vastagabb zacskóba szórni és egy arra alkalmas eszközzel ütögetve összetörni. A nagyobb szemcséhez mi a nagy lyukú reszelőt ajánljuk, ez utána jól használható egy jó pangrattatóhoz vagy a nem kétforintos panko morzsa helyettesítésére.
Véleményem szerint a finom szemű és a nagy szemű keveréke az igazi panírozáshoz, mert a finomszemcsés jól bevonja a húst/sajtot/zöldséget, a nagy szemű pedig ropogósabbra sül.
Minden esetben érdemes a reszeléket még a sütőtökön beállítható legalacsonyabb hőfokon kicsit szikkasztani, majd kihűlt állapotban légmentesen zárható edénybe tenni.
Tárolni még a boltit is mindenképpen légmentesen az igazi, jól záródó műanyag dobozban, vagy az eredeti csomagolásban egy tasakzáróval a levegőt jól kinyomva belőle. Ha párás közegbe kerül, könnyen romlik, és az ízének sem tesz jót.
Panírozás után mindenképpen át kell szitálni, nehogy a tojásos csomók romlásnak induljanak benne, viszont a sértetlen részét kár lenne kidobni.
Érdemes cifrázni a házi zsemlemorzsát
Ha már belekezdtek a házi morzsa készítésébe, keverjétek be magvakkal és szárított fűszerekkel, így különleges és egészségesebb lesz a végeredmény.
Ha tetszett a cikk, csekkoljátok a videóinkat, exkluzív tartalmakért pedig lájkoljatok minket a Facebookon, és kövessetek minket az Instagramon!